Zacieki z henny i zbyt czarne brwi są trudne do zmycia, ale dla kremu do golenia, płynu do mycia naczyń, peelingu i popiołu to nie problem.

Henna

Henna kosmetyczna to naturalna substancja barwiąca stosowana do barwienia włosków brwi oraz rzęs. Barwnik ten umożliwia znaczne przyciemnienie włosów. Henna jest dostępna w formie proszku bądź pasty, które mieszamy ze specjalnym aktywatorem. Efekty henny utrzymują się zdecydowanie dłużej niż po malowaniu brwi zwykłą kredką czy cieniem. Henna jest coraz częściej wybieranym sposobem koloryzacji.

Zbyt czarne brwi

Bardzo często zdarzają się, że nasze brwi po hennie wyszły za czarne. Wtedy pojawia się problem ponieważ szukamy najskuteczniejszych sposobów na to, aby je rozjaśnić tak by pasowały do naszej twarzy i włosów. Gdy brwi są czarne:
– spirytus kosmetyczny – do brwi przyłóż kompres nasączony spirytusem i trzymaj ok. 2 minuty
– peeling – wetrzyj w brwi drobnoziarnisty peeling, który pomoże je „wybielić”
– pasta do zębów – nanieś specjalnym grzebykiem na brwi pastę, potrzymaj 5 minut, a następnie obficie spłucz wodą
– popiół – na zwilżony wacik posyp popiół i delikatnie pocieraj nim brwi.
Cienie wokół brwi
Podczas malowania brwi i rzęs henna mogą pojawić się także trudne do usunięcia tak zwane cienie. Możemy się ich pozbyć kilkoma sposobami, między innymi:
– oliwa, masło, tłuste kremy – nałóż na skórę, potrzymaj 10 minut i spłucz (uważaj na oczy)
– woda z szarym mydłem – na małą gąbeczkę pokrusz mydło i pocieraj nią skórę, aż brud zejdzie
– krem do golenia – skutecznie oczyszcza zabrudzone miejsca
– płyn do mycia naczyń – kilka kropel wystarczy by oczyścić skórę.

Jak zmyć henne z włosów

Czym zmyć henneZdarza się również, że po farbowaniu włosów henna nie jesteśmy do końca zadowolone z wyjściowego koloru. Istnieje kilka metod na wypłukanie henny, na przykład wykonanie maski z oliwy z oliwek lub miodu w połączeniu z rumiankiem i sokiem z cytryny. Skuteczną metodą jest również mycie włosów szamponem przeciwłupieżowym. Soda oczyszczona skutecznie wypłukuje z włosa barwniki, które pochodzą z henny. Ponadto przyczynia się do oczyszczenia włosów z wszelkich pozostałości po używanych kosmetykach. Dodatkowo miód i napar z rumianku rozjaśniają hennę, warto je stosować żeby przyspieszyć proces wypłukiwania koloru. Kąpiel rozjaśniająca to ROZJAŚNIANIE WŁOSÓW, tylko że mieszanie rozjaśniacza z szamponem. Jeśli masz odrosty nie nakładaj kąpieli na odrost, najpierw zacznij od środka włosów i dopiero na sam koniec nakładamy na nasadę włosów.

[Głosów:105    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ