Ile może wystawać ładunek ?
To pytanie spędza sen z powiek przewoźników. Zagadnienie jest o tyle skomplikowane, co niekonkretne. Różnego rodzaju są przecież ładunki. Różnego rodzaju są również samochody przewożące ładunki.
Jeśli ładunek ma pokaźny ciężar, to nie może on wystawać znacznie, gdyż się złamie. Złamany ładunek nie jest wart złamanego grosza.
Jeśli zaś ciężar ładunku jest niewielki, to również nie powinien zbyt dużo wystawać, bo po prostu na zakręcie może wypaść.
Przewożąc rury, dopuszczalny wystaw ładunku zależy od ich średnicy. Im mniejsza średnica, tym mniejszy wystaw. Jeśli dziwi kogoś słowo — wystaw, wyjaśniam, że właśnie zostało ono oficjalnie dopuszczone do nomenklatury resortu taborowego.
Może się okazać, że ładunek, który mamy zamiar przewieźć, jest zdecydowanie za długi. Wówczas wybieramy tak trasę, aby zakręty wypadały zawsze w tę samą stronę. Wyginamy wtedy ładunek /jeśli się da/ w tę samą stronę co zakręt i optycznie jest on krótszy.
Co zrobić w przypadku gdy ładunek jest twardy ? Można spróbować go pociąć, ale wpierw należy się skonsultować ze zleceniodawcą. Jeśli nie wyrazi zgody, wówczas kontaktujemy się z adresatem. Jeśli i on nie wyrazi zgody — robimy to na własną rękę i z zaciekawieniem śledzimy rozwój wypadków.
Wybierając trasę, powinniśmy się zawsze kierować rozsądkiem. Potencjalne punkty kontroli powinny być obstawione przez naszych ludzi. Zbyt bardzo wystający ładunek może być przyczyną niesnasek, a przecież tego chcemy uniknąć.
Całkowity spokój przyniesie nam wcześniejsze zastrzeżenie sobie prawa do odmowy przewozu podobnego ładunku, z zaznaczeniem jednak prowadzenia negocjacji.
Uwaga !
Negocjacje nie powinny być dłuższe od ładunku.
Transport ładunków drogą wodną jest prostszy, bo nie przysparza tego rodzaju kłopotów. Długość ładunku jest niemalże obojętna. Tu jednak musimy brać pod uwagę sztormy, które samowolnie mogą ten nasz ładunek przywłaszczyć.
Niezłym rozwiązaniem byłby transport po rozgrzanym asfalcie. Można wmówić kontrolującym, że się płynie.

przedsiebiorczapani.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ