Zaległe należności to problem, z którym boryka się większość polskich firm. W przypadku małych przedsiębiorstw nawet kilka niezapłaconych w terminie faktur może stać się przyczyną poważnych tarapatów finansowych. Aby uniknąć kłopotów ze ściągalnością płatności, warto skorzystać z obsługi prawnej firm.

Przeterminowane faktury a egzekucja komornicza

Niezapłacone faktury są podstawą do wszczęcia egzekucji komorniczej, jednak przed jej rozpoczęciem należy wykonać odpowiednie kroki. Dla przedsiębiorców jest to skomplikowana kwestia, dlatego wielu z nich próbuje ściągnąć zaległą płatność na własną rękę. Aby uniknąć ryzyka niezapłacenia faktury, warto korzystać z obsługi prawnej firm. Kancelaria prawnicza pomaga przejść przez całą procedurę windykacyjną oraz zgłosić roszczenia komornikowi. Bez pomocy prawników trudno jest poradzić sobie z wysłaniem wszystkich zawiadomień do nieuczciwych klientów, a obsługa prawna firm ten problem rozwiązuje. Dzięki temu windykacja zaległych należności firmowych staje się o wiele prostsza i efektywniejsza.

Poprawa płynności finansowej

Wyższa ściągalność należności za przeterminowane faktury wpływa pozytywnie na płynność finansową firmy. Korzystanie z obsługi prawnej firm zmniejsza ryzyko upadłości przedsiębiorstwa. Prawnicy pomagają poprawić płynność finansową klienta i negocjują umowy z różnymi dostawcami, jeżeli pojawiają się przejściowe problemy w regulowaniu faktur, które wystawiają np. za surowiec do produkcji. Kancelaria przygotowuje umowy, dzięki którym w przypadku problemów finansowych rozkłada się płatności dla dostawców na raty, a po odzyskaniu należności za zaległe faktury od klientów, reguluje się resztę długu. Takie rozwiązanie ratuje przed bankructwem i koniecznością zaciągania kredytów w bankach.

Obsługa prawna firm w zakresie ściągania należności za zaległe faktury jest ważna dla każdej firmy, bez względu na jej wielkość. Nawet w dużych przedsiębiorstwach może dojść do sytuacji, w której liczba faktur niezapłaconych przez klientów przewyższy liczbę faktur uregulowanych w terminie. Dzięki wsparciu kancelarii oferującej obsługę prawną firm, taka sytuacja będzie mniej dotkliwa dla kondycji finansowej firmy. Dodatkowo, w razie potrzeby prawnicy będą reprezentować poszkodowane przedsiębiorstwo przed sądem, jeżeli kontrahenci okażą się niewypłacalni, a wierzytelności będą zaspokajane za pomocą licytacji majątku dłużnika.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ