Przedłużanie paznokci kojarzy się z niewiele naturalnym, trochę kiczowatym wyglądem. To dotyczy zwłaszcza starych metod przedłużania oraz mody na nienaturalnie długie paznokcie. Nowoczesne formy przedłużania paznokci pozwalają osiągnąć niezwykle naturalny kształt paznokcia. Płytka wygląda wówczas zdrowo, a manicure jest lekki oraz niewymuszony. Dowiedz się, jakie są formy przedłużania paznokci oraz czym się charakteryzują.

Przedłużanie paznokci akrylem

Podobnie jak w wypadku formy żelowej, rozpoczyna się od przygotowania płytki. Do wyboru jest nałożenie akrylu na tips czy formę. Forma ta dzieli się przede wszystkim przygotowaniem substancji. Akryl miesza się z liquidem oraz nakłada błyszczące kulki na paznokcie pomalowane bazą kwasową. Po uformowaniu paznokci akrylowych składa się jeszcze przezroczystą warstwę akrylu. Pod koniec następuje spiłowanie do wybranego kształtu, czyszczenie oraz polerowanie. Metoda przedłużania paznokci akrylem kosztuje od 130 do 350 zł. Korzyścią jest duża odporność, a wadą skomplikowany zabieg (zatem ciężko zrobić go sam w domu) oraz specyficzny, mocny zapach akrylu. Paznokcie rozwija się co ok. 3 tygodnie. Okres istnienia zabiegu zależy od czasu, w którym wyschnie akryl i jaki typ jest preferowany, jest to ok. 4 godzin. Paznokcie akrylowe są przedłużane utwardzanym akrylem. Jest to proszek, który modeluje płytkę paznokci oraz przekazuje jej oczekiwany kształt. Ta forma jest zwłaszcza polecana osobom z małymi oraz delikatnymi paznokciami. Do zalet stosowania lakierów akrylowych kwalifikuje się:
•dużą wytrzymałość na zarysowania oraz złamania;
•ochronę płytki paznokci, dzięki czemu jest ona możliwości odbudować się pod masą akrylową;
•materiał akrylowy trzyma się do 3 tygodni.

jak przedlużyć paznokcie w najlepszy sposób

Przedłużanie paznokci tytanem

Jest to forma jeszcze mało znana w Polsce, nazywana również „opcją dla hybrydy”. Przedłużanie tytanem jest o mnóstwo lepsze od dwóch metod opisanych powyżej, bo do zabiegu wykorzystuje się bazy oraz pudrów, które mają dobroczynne dla płytki substancjej. Zabieg zatem przypomina manicure hybrydowy, tyle iż bez zastosowania lampy. Metoda przedłużania paznokci tytanem kosztuje od 170 zł do 400 zł. Zalety krótki okres istnienia zabiegu – do 2 godzin i duża trwałość – do ponad 4 tygodni od zrobienia. Dysfunkcją jest niska dostępność oraz mało spektakularny efekt, bo paznokcie tytanowe wyglądają niezwykle naturalnie. Manicure tytanowy to nowy sposób na wzmacnianie paznokci. Dzięki tej metodzie uzyskujemy trwałość przy zachowaniu zwykłej grubości płytki paznokcia. Manicure tytanowy jest pewny na skóry oraz zdrowia. Winien utrzymać się do 4 – 5 tygodni, wszystko zależy od tempa wzrostu naszych paznokci. Manicure tytanowy nie wymaga używania lampy UV, odtłuszczaczy, jest to sposób bezzapachowy a nie niszczy płytki paznokcia. Formę można wykorzystywać do wydłużenia paznokci za pomocą formy czy tipsa. Manicure tytanowy to popularny oraz duży metoda na swoją stylizację paznokci, bezpieczny dla osób w ciąży. Przed konsultacją u stylistyki paznokci należy zadbać o kondycję paznokci oraz skóry, bo proszek używany do manicure tytanowego może przenosić się na oderwanych skórkach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ