W sezonie wiosna/lato 2016 lustrzanka bynajmniej nie kojarzy się z wysokiej klasy aparatem fotograficznym, a z najpopularniejszym modelem okularów przeciwsłonecznych. Co takiego mają w sobie lustrzanki, że pokochały je gwiazdy, a wraz z nimi tłumy pragnących świetnego wyglądu kobiet i mężczyzn?

Niczym detektyw

Niewątpliwie jedną z przyczyn popularności lustrzanek jest sama specyfika tych szkieł. Od strony zewnętrznej pokryte są specjalną powłoką, która niczym lustro (stąd nazwa) odbija padające nań promienie słoneczne. Obserwując osobę w lustrzankach nie jesteśmy w stanie stwierdzić na co właśnie patrzy. Dla samego posiadacza takich okularów jest to oczywiście atut: może bez obaw lustrować wzrokiem przechodniów, czy wręcz podążać za kimś wzrokiem, nie będąc posądzona o nadmierną ciekawość.

Do wyboru, do koloru

Szkła lustrzanki znajdziemy w wielu modelach oprawek: dzięki temu właściwie każdy będzie mógł cieszyć się trendem, dopasowując kształt oprawek do własnej twarzy i gustu. Najpopularniejsze pozostają klasyczne aviatorki, odpowiednie dla osób z owalną twarzą, choć w zasadzie sprawdzą się u wszystkich.

Z mody nie wychodzą także oprawki „kocie”, czyli stylizowane na retro i styl pin-up girl. Są zabawne i dodające charakteru, potrafią świetnie wymodelować twarz, szczególnie dobrze sprawdzają się przy zbyt szerokiej szczęce, którą optycznie zwężają. Świetnie, że funkcjonują nie tylko jako oprawki do okularów korekcyjnych, ale i przeciwsłonecznych.

W parze z modą na styl hippie rodem z lat 60. i 70. idą oprawki w stylu Johna Lennona, czyli popularne, idealnie okrągłe „lenonki”. Z lustrzankami zamiast tradycyjnych ciemnoniebieskich lub ciemnobrązowych szkieł nadają drapieżnego wyglądu całej stylizacji. Nie są polecane osobom o okrągłej twarzy.

Ostatnim popularnym rodzajem oprawek są oprawki w kolorach łagodnych pasteli: różu, błękitu, czy miętowej zieleni. Ich połączenie z wyrazistymi i kontrastowymi lustrzankami może wydawać się posunięciem karkołomnym, ale to właśnie w udanym połączeniu pozornie niepasujących elementów leży siła tych oprawek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ