Kombajny kosmetyczne

0
865

Kombajn kosmetyczny to podstawowy sprzęt, jaki powinien się znaleźć w każdym profesjonalnym salonie piękności. Głównym tego powodem jest fakt, że zastępuje on kilka urządzeń, a zatem można dzięki niemu przeprowadzać kilka do kilkunastu mniej lub bardziej inwazyjnych zabiegów. Jednak przed zakupem takiego urządzenia warto zastanowić się i zaplanować, jakie zabiegi będziemy wykonywać, jakie środki finansowe możemy przeznaczyć, a także jaką mamy przestrzeń do zagospodarowania.

Dobrze jest również porównać oferty poszczególnych producentów oraz zapoznać się z opiniami salonów kosmetycznych. Niezależnie od wszystkiego należy pamiętać, że wysoka klasa wybranego urządzenia, to gwarancja jakości, zadowolenia klienta, a co za tym idzie, większej liczby zainteresowanych, podniesienie prestiżu i rozwój biznesu.

Zalety kombajnu kosmetycznego

Niewątpliwie główną zaletą kombajnu kosmetycznego jest jego wielozadaniowość. Możliwość połączenia wielu urządzeń w jeden sprzęt, pozwala na ograniczenie zajmowanego miejsca w gabinecie, co przyczynia się do zwiększenia komfortu pracy. Ponadto zakup kombajnu kosmetycznego jest opłacalny finansowo, bo choć od razu trzeba zainwestować większe pieniądze, to kupno pojedynczych urządzeń będzie suma sumarum o wiele kosztowniejsze. Co więcej, zakup jednego sprzętu to jeden serwis gwarancyjny, więc w przypadku awarii gwarantuje jeden punkt naprawczy.

Wady kombajnu kosmetycznego

Tak, jak każde urządzenie, kombajn kosmetyczny ma też swoje wady. Często okazuje się, że niektóre funkcje urządzenia są bezużyteczne. Mimo przemyślanej decyzji może się zdarzyć, że nie ma popytu na dany zabieg lub jego wykonywanie jest po prostu nieopłacalne. Ponadto zaleta posiadania jednego serwisu gwarancyjnego, może obróć się na naszą niekorzyść w momencie, jeśli jedna z funkcji ulegnie awarii. Wtedy niestety znika nam z salonu cały sprzęt i przez jakiś czas nie możemy wykonywać jakiegokolwiek zabiegu. Przed zakupem kombajnu warto sprawdzić, czy ma on opcję wyjmowania niektórych części lub montażu dodatkowych funkcji. Są to bardzo istotne cechy.

Liczba funkcji

Kombajny kosmetyczne to urządzenia wielozadaniowe. Na rynku znajdziemy szeroką gamę kombajnów, których liczba funkcji waha się od kilku (3 w 1) do nawet kilkunastu (18 w 1). Wiadomo, że opcje skrajne to nie jest najlepszy wybór, ponieważ 3 funkcje to przeważnie za mało, z kolei 18 funkcji rzadko kiedy będzie wykorzystywane. Nie mniej, jeśli wybierzemy kombajn posiadający możliwość rozbudowy, to może warto zastanowić się nad zakupem większego urządzenia.

Rodzaje zabiegów

Dzięki wielozadaniowości, możemy wykonywać wiele popularnych zabiegów. Mogą to być zarówno zabiegi inwazyjne, jak i bezinwazyjne. Znajdziemy wśród nich peeling kawitacyjny, mikrodermabrazję diamentową, liposukcję ultradźwiękową, tlenoterapię, czy nawet mezoterapię skóry głowy. Ponadto dzięki kombajnom kosmetycznym możemy wykonywać zabieg sonoforezy, światłoterapii lub masaż ultradźwiękami.

Efekty

Dziś już nie tylko panie są klientami salonów piękności. Również mężczyźni pragną wyglądać młodziej, chcą poprawić swój wygląd i mieć zdrową skórę. Dzięki kombajnom możemy likwidować blizny, rozstępy czy cellulit, wygładzać zmarszczki czy ujędrniać zwiotczałą skórę. Salonów kosmetycznych przybywa a co za tym idzie, ceny stają się bardziej przystępne ze względu na rozrastającą się konkurencję.

Warto jednak pamiętać, że nawet najlepsze zabiegi wykonywane najdroższym sprzętem nie spowodują, że będziemy mieć skórę niemowlaka, a nasze ciało nie będzie miało jędrności nastolatka. (Więcej znajdziesz tutaj: https://medikapoland.pl/pl/3-aparatura-medika)

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ