Jakiego zapachu nie lubią muszki?

Jakiego zapachu nie lubią muszki?

Muszką owocówką, czyli popularnie zwaną muszką owocówkową, jest mały owad, który często bywa uciążliwy w domach, zwłaszcza latem. Muszki owocówki przyciągają zapachy, zwłaszcza te pochodzące od dojrzałych owoców i słodkich napojów. Jednak istnieją pewne zapachy, których muszki owocówki nie lubią i które mogą pomóc w ich odstraszaniu.

Zapachy, których nie lubią muszki owocówki

1. Ocet jabłkowy – Muszki owocówki nie znoszą zapachu octu jabłkowego. Możesz spryskać powierzchnie w kuchni, na których często pojawiają się muszki, roztworem octu jabłkowego i wody. Możesz również postawić miseczkę z octem jabłkowym na kuchennym blacie, aby odstraszyć muszki.

2. Olejek eteryczny z mięty pieprzowej – Muszki owocówki nie lubią zapachu mięty pieprzowej. Możesz spryskać mieszanką olejku eterycznego z mięty pieprzowej i wody powierzchnie, na których często pojawiają się muszki. Możesz również postawić wazonkę z wodą i kilkoma kroplami olejku eterycznego z mięty pieprzowej na kuchennym blacie.

3. Cynamon – Muszki owocówki nie znoszą zapachu cynamonu. Możesz posypać cynamonem powierzchnie, na których często pojawiają się muszki. Możesz również postawić miseczkę z cynamonem na kuchennym blacie.

4. Olejek eteryczny z lawendy – Muszki owocówki nie lubią zapachu lawendy. Możesz spryskać mieszanką olejku eterycznego z lawendy i wody powierzchnie, na których często pojawiają się muszki. Możesz również postawić wazonkę z wodą i kilkoma kroplami olejku eterycznego z lawendy na kuchennym blacie.

5. Cytryna – Muszki owocówki nie znoszą zapachu cytryny. Możesz przetrzeć powierzchnie, na których często pojawiają się muszki, sokiem z cytryny. Możesz również postawić miseczkę z plasterkami cytryny na kuchennym blacie.

6. Olejek eteryczny z eukaliptusa – Muszki owocówki nie lubią zapachu eukaliptusa. Możesz spryskać mieszanką olejku eterycznego z eukaliptusa i wody powierzchnie, na których często pojawiają się muszki. Możesz również postawić wazonkę z wodą i kilkoma kroplami olejku eterycznego z eukaliptusa na kuchennym blacie.

Pamiętaj, że muszki owocówki są przede wszystkim przyciągane przez dojrzałe owoce i słodkie napoje. Dlatego ważne jest, aby utrzymywać czystość w kuchni, przechowywać owoce w lodówce i nie zostawiać otwartych napojów na blatach. Dodatkowo, stosowanie powyższych zapachów może pomóc w odstraszaniu muszek owocówkowych i utrzymaniu czystości w domu.

Wezwanie do działania: Spryskaj pomieszczenie środkiem o zapachu octu lub cytryny, aby odstraszyć muszki.

Link tagu HTML: https://www.vader.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ