Coraz więcej pojawia się salonów kosmetycznych oferujących zbiegi manicure. Jednak jak wybrać ten najlepszy, aby nie zaszkodzić swoim dłoniom?

Zabieg manicure – krok po kroku

Zadbane i delikatne dłonie to nasza wizytówka. Manicure to podstawowy zabieg w każdym salonie kosmetycznym. Ma on na celu zadbać o zniszczone dłonie oraz je upiększyć. Ważne, aby dla klientki była to chwila relaksu i odpoczynku.

Jak powinien wyglądać prawidłowy manicure:

  • usunięcie starego lakieru – za pomocą zmywacza bez acetonu lub blokiem polerskim
  • skrócenie paznokcie na rządaną długość oraz wypiłowanie – koniecznie papierowym pilnikiem
  • odsunięcie skórek drewnianym patyczkiem oraz wycięcie cążkami
  • malowanie paznokci – odtłuszczenie płytki, nałożenie bazy, dwóch warstw lakieru oraz topu nawierzchniowego

Cechy dobrego salonu kosmetycznego

Podstawą jest przeszkolony personel, który nabywa wiedzę cały czas i jest na bieżąco z nowinkami. Sama kosmetyczna powinna się wcześniej przygotować do zabiegu, na który umawiamy się z wyprzedzeniem. Do podstawowej oferty zaliczmy manicure hybrydowy, który jest bezpieczny oraz atrakcyjny wizualnie. Jednak czy tak będzie w dużej mierze zależy od umiejętności manicurzystki. Rekomendację możemy uzyskać od stałych klientek salonu, jak również poprzez wgląd czy odbyła stosowne szkolenia.

Z pewnością profesjonalistka podczas zabiegu doradzi nam jak na co dzień możemy zadbać o dłonie oraz jak poradzić sobie z jakimiś defektami. W salonie kosmetycznym powinien być dość spory wybór co do koloru lakieru do paznokci. Jeśli nie jesteśmy pewne kosmetyczna na pewno doradzi jakie są modne kolory oraz jakie najchętniej wybierają panie.

Oprócz samych umiejętności kosmetyczki o efektach może także przeważyć jakość sprzętu, który jest używany w salonie kosmetycznym. Chodzi tutaj zwłaszcza o lampę UV do utwardzania lakieru, a także frezarkę do usuwania wcześniejszego manicure.

Ogromny wybór salonów kosmetycznych oraz gabinetów znajdziesz tutaj: manicure w Rzeszowie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ