Wybór kosmetyczki podróżnej powinien być uwarunkowany tym, jakim środkiem komunikacji będziemy się przemieszczać oraz jak długo potrwa nasza podróż. W dzisiejszym artykule przybliżymy kilka wskazówek, które pomogą wybrać idealną kosmetyczkę podróżną.

Kosmetyczka podróżna – czy materiał ma znaczenie?

Biorąc pod uwagę to kryterium, bezsprzecznie wygrywają kosmetyczki tekstylne, bowiem można je wyprać za każdym razem, gdy ulegną zabrudzeniu. Wybierając kosmetyczkę o sztywnej konstrukcji, zwróćmy uwagę na materiał. Gumo podobne tworzywa i inne gładkie, śliskie materiały wystarczy przetrzeć mokrą szmatką. Dla szczególnie ostrożnych osób do gustu z pewnością przypadną materiały wodoodporne. Dzięki nim wilgoć nie dostanie się do wnętrza kosmetyczki podróżnej. To działa również w drugą stronę – wylany preparat nie zabrudzi ubrań znajdujących się w walizce,

Jaką kosmetyczkę zabrać w podróż samolotem?

Problemy na lotnisku to coś, czego każdy z nas pragnie uniknąć. W idealnym scenariuszu nikt nas nie zatrzymuje, mamy gruntowną wiedzę dotyczącą tego, w jaki sposób przewozić konkretne produkty i bezstresowo kierujemy się do kontroli. Jeśli właśnie taki scenariusz chcemy wdrażać w życie za każdym razem, gdy znajdujemy się na lotnisku, zadbajmy m.in. o to jak wygląda nasza kosmetyczka podróżna. Na czas takiej podróży musimy zrezygnować z ulubionej kosmetyczki i wyposażyć się w taką z przezroczystego materiału. Nawet, jeśli planujemy korzystać z niej podczas pobytu zagranicą, nie musimy martwić się o to, żeby miała dodatkowe kieszonki – dzięki transparentnemu materiałowi bez problemu odnajdziemy każdy kosmetyk. 

Co w pozostałych przypadkach?

Na samym początku warto zastanowić się, które produkty są dla nas niezbędne. Dopiero po takiej selekcji zabierzmy się za wybór kosmetyczki podróżnej. 

Jeśli dysponujemy dużą liczbą kosmetyków, dobrym pomysłem może okazać się zabranie nie jednej większej, a kilku mniejszych kosmetyczek podróżnych. Dzięki rozdzieleniu w ten sposób produktów do kąpieli, do makijażu i produktów do stylizacji włosów, zarządzanie kosmetykami podczas pobytu w hotelu będzie dużo łatwiejsze. Dodatkowo małe kosmetyczki łatwiej jest spakować do plecaka lub walizki – bez problemu można wcisnąć je w wolne miejsce między innymi przedmiotami.

Jeśli preferujemy mieć wszystkie kosmetyki w jednym miejscu, wybierzmy kosmetyczkę podróżną wyposażoną w przegródki i dodatkowe kieszonki. Na szczęście na rynku spotkać można wiele takich rozwiązań, różniących się deseniami i fasonem (usztywniane kuferki, „miękkie” kosmetyczki i inne). Niektóre z nich wyposażone zostały dodatkowo w lusterko, które może okazać się przydatne podczas podróży.

Nawet, jeśli uda się nam znaleźć idealną kosmetyczkę podróżną, charakteryzującą się optymalnymi rozmiarami i przydatnymi przegródkami, nie rezygnujmy z mini kosmetyczki. Większość przywiezionych kosmetyków zostawiamy w hotelu. Poręczna saszetka przyda się, podczas zwiedzania. Bez trudu zmieści się w nawet niewielkich rozmiarów torebce. To dobre rozwiązanie również dla osób, które lubią przechadzać się z lnianą minimalistyczną torbą na ramieniu – dzięki mini kosmetyczce szybko znajdziemy ulubiony kosmetyk, nawet jeśli torba wypełniona będzie innymi przedmiotami.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ